MÜHLE EDITION Nr 4 - 433 ED MEISSEN

Indeks: 493EDMEISSEN
Ostatnie sztuki w magazynie
2 490,01 zł
Brutto (zawiera podatek VAT)

Mühle Seria EDITION porcelana miśnieńska

Włosie typu Silver Tip Fibre®

Rękojeść wykonana z porcelany miśnieńskiej

Pędzel do golenia seria MÜHLE EDITION Nr 4 model 433EDMEISSEN - porcelana miśnieńska

Zaprojektowana dla najbardziej wymagającego konesera - ergonomia i wyjątkowe materiały -  tak można scharakteryzować serię MÜHLE EDITION. Są to produkty luksusowe o najwyższym standardzie wykonania.  Seria Edition nr 1, 2, 3 i 4  jest ukoronowaniem całego dorobku goleniowego niemieckiego producenta - Mühle. Wyraziste kształty produktów połączone z purystyczną zasadą projektowania - to definicja serii Edition. Seria Edition to najwyższej jakości włókno węglowe, chińska laka, czarny dąb w połączeniu ze srebrem, porcelana miśnieńska oraz ręczne wykonanie doprecyzowane pod każdym względem. 

Jak powstaje porcelana miśnieńska?

Materiał na porcelanę wyrabia się z glinki kaolinowej, skalenia i kwarcu. Z takiego „ciasta” formuje się naczynia i figurki, które po wysuszeniu trafiają do pierwszego wypalania w 950 stopniach, nazywanego wyżarzaniem. Po wypaleniu porcelana jest ręcznie dekorowana, malowana farbami podszkliwnymi i pokrywana szkliwem. To właśnie na tym etapie powstaje wzór cebulowy, z między innymi którego słynie porcelana z Miśni. Wodnista farba wsiąka w porcelanę natychmiast – nie ma ani ułamka sekundy na korektę. Także teraz pojedyncze elementy figurek czy naczyń są łączone w całość. Muszą zostać idealnie dopasowane, w przeciwnym razie na porcelanie będą powstawać rysy i pęknięcia. Tak przygotowana porcelana trafia do drugiego, tzw. ostrego wypalania w 1400 stopniach, na co najmniej 36 godzin. Dzięki glince kaolinowej w takiej temperaturze zachowuje się forma porcelany. Po ostrym wypalaniu porcelana zmniejsza się nawet do 30% i nabiera właściwego białego koloru, czarna farba zmienia się w błękit kobaltowy, a figurka czy też naczynie trafia do dekoracji farbami naszkliwnymi i pozłacania elementów. Kolejnym etapem jest trzecie wypalanie w temperaturze 900 stopni. Na koniec porcelanę poleruje się agatem. Widząc, ile trwa i jak wiele niemalże zegarmistrzowskiej precyzji wymaga cały proces produkcyjny miśnieńskiej porcelany, zrozumiałym jest dlaczego te porcelanowe cuda potrafią osiągać zawrotne ceny.

Włosie syntetyczne Silver Tip Fibre – (najwyższej jakośći włókno syntetyczne), czysto wegańskie, opracowane przez firmę MUHLE specjalnie do golenia na mokro.  Stworzone z włókien syntetycznych roślinnego pochodzenia na wzór włosia borsuka Silver Tip. Ma bardzo podobną fakturę i strukturę. Charakteryzuje się niezwykłą miękkością i wytrzymałością. Doskonale zatrzymuje wodę i błyskawicznie schnie. Włosie syntetyczne Silver Tip Fibre jest bardzo śliskie, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Jest ekonomiczne i wydajne.

Zastosowanie chromowanej główki dodaje pięknego blasku - całość wygląda niezwykle elegancko.
Rozmiar główki L - 23 mm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

369,00 zł

Mühle Seria tradycyjna 

Włosie typu Silvertip Fibre®

Mosiądz chromowany pokryty różowym złotem

489,00 zł
  • Obecnie brak na stanie

Mühle Seria SOPHIST

Włosie typu Silver Tip Fibre®
Rękojeść wykonana z porcelany

469,00 zł

Mühle Seria ROCCA 

Włosie typu Silver Tip Fibre®

Stal nierdzewna i kora brzozy

369,00 zł

Mühle Seria SOPHIST

Włosie typu Silver Tip Fibre®

Rękojeść wykonana z czarnej żywicy

155,00 zł
  • Obecnie brak na stanie

Mühle Seria Classic 

Włosie typu Silvertip Fibre®

Rozmiar główki L- 23 mm

Rękojeść wykonana ze szlachetnej żywicy w kolorze czarnym

196,00 zł

Mühle Seria Classic 

Włosie typu Silvertip Fibre®

Rozmiar główki L- 23 mm

Rękojeść wykonana ze szlachetnej żywicy w kolorze czarnym

229,00 zł
  • Obecnie brak na stanie

Mühle Seria HEXAGON by Mark Braun
Sześć narożników – symetryczne piękno 
Włosie typu Silvertip Fibre®

169,00 zł

Mühle Seria TRAVEL

Włosie typu Silvertip Fibre®

Rękojeść wykonana z mosiądzu chromowanego