Odświeżający rytuał "golenie na mokro"

 

Oferowane przez firmę STARMANN produkty są synonimem kultywowania doświadczenia golenia, transformacji obowiązku w przyjemność, oraz pośpiechu w relaks.

 

Wysokiej jakości składniki: pędzel wykonany z włosia borsuka lub syntetycznych włókien, pachnące mydło do golenia i ostra maszynka (brzytwa) sprawią, że Twoja skóra będzie gładka i zdrowa, a najlepszej jakości porcelana, będzie przywilejem, którego możesz doświadczać każdego dnia.

 

 

Jak dobrze się golić?

 

Nawilż obszar golenia - twarz oraz szyję - ciepłą lub gorącą wodą.

Zrób pianę z mydła do golenia lub kremu.

Za pomocą pędzla nanieś ją delikatnymi ruchami i poczekaj minutę lub dwie, aby zarost zmiękł.

Bez zbyt mocnego przyciskania gól zarost przy użyciu ostrego ostrza maszynki lub brzytwy.

Pamiętaj, by wykonywać wolne i precyzyjne ruchy.

Pierwsze z przejść maszynką prowadź z włosem, drugie – w poprzek włosa, a trzecie (jeśli będzie jeszcze taka potrzeba) pod włos. Przy goleniu pod włos, należy działać bardzo ostrożnie, co pozwala uniknąć zacięć i podrażnień. Gól się w miarę krótkimi ruchami.

Kąt przyłożenia maszynki to ok. 30-45 stopni, ale sam wyczujesz to miejsce, gdzie ostrze już goli.

Trzymaj maszynkę/ brzytwę lekko – jest ciężka więc potrafi golić własnym ciężarem. Przez każde miejsce przechodź tylko raz.

Nie gól miejsc bez piany, nie naciągaj skóry – robimy to tylko tam, gdzie powierzchnia jest zbyt nierówna. Przemyj skórę świeżą wodą, po goleniu zastosuj balsam lub płyn po goleniu.

Po skończonym goleniu przemyj pędzel czystą wodą, potrząśnij nim wykonując delikatne ruchy nadgarstkiem i odwieś włosiem do dołu, aby wysechł.

Do tego przyda Ci się idealnie kompletny zestaw do golenia ze stojakiem, który możesz nabyć na naszej stronie.

 

„O goleniu”

 

Brzytwy

Golenie na mokro ma długą historię, zaczęło się od brzytwy fryzjerskiej, która obecnie powoli wraca do łask. Coraz więcej młodych mężczyzn idzie w ślady ojców, dziadków czy pradziadków. Coraz więcej facetów pyta, zbiera informacje o goleniu brzytwą i nie ma nic w tym dziwnego, gdyż jest to rytuał piękny a zarazem jakość i efektywność golenia jest najwyższa. Żadne inne narzędzie nie ogoli tak dokładnie i nie zostawi tak gładkiej skóry jak solidna i ostra brzytwa. Przy okazji jest to najtańszy sposób golenia, odpowiednio użytkowana i przechowywana brzytwa będzie służyć przez całe życie a potem i potomkowie mogą mieć z niej użytek jako narzędzie lub pamiątkę. Właśnie zauważam duży odsetek klientów, którzy przychodzą do nas po brzytwę bo znaleźli starą, którą niegdyś używał dziadek i chcą się golić tak jak on. Bardzo zachęcam do spróbowania golenia się brzytwą, gdyż taki ok 15 minutowy rytuał skutecznie wprawi każdego w świetny nastrój na cały dzień.

 

Maszynki do golenia

Chronologicznie kolejnym narzędziem do golenia była i jest nadal maszynka do golenia na żyletki. Wynalazek ten skutecznie eliminował brzytwę fryzjerską gdyż szybkość golenia, bezpieczeństwo oraz brak specjalnej umiejętności podczas posługiwania się tym narzędziem niewątpliwie w dobie coraz to szybszego trybu życia zyskiwały na wartości. Precyzyjnie wykonane maszynki oraz doskonałe żyletki są bardzo trafnym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w sztuce golenia facetów. Występują z otwartym, tym do długiego zarostu choć mniej bezpiecznym grzebieniem jak i zamkniętym, przeznaczonym do codziennego golenia, bardzo bezpiecznym grzebieniem. Maszynki z zamkniętym grzebieniem z zarostem kilkudniowym też sobie z powodzeniem poradzą. Wcześniejsze lata w Polsce nie były sprzyjające takim produktom, jakość produktów zniechęcała do używania tego narzędzia ze względu na jakość wykonania a tym samym na jakość golenia. Obecnie mamy w ofercie najwyższej jakości maszynki w dobrych cenach. Maszynka, która może służyć dożywotnio kosztuje 129 PLN a przyzwoite żyletki są już w cenie 0,30 PLN za sztukę. Najlepszej jakości żyletki Merkur kosztują 2,19 PLN/szt także nawet w przypadku tych najdroższych golenie maszynką jest niedrogie. Tym samym maszynka na żyletki zdobywa coraz większe rzesze zwolenników, jest bezpieczna, efektywna i tania w użytkowaniu.

 

Zestawy z podziałem na ostrza

Kolejna epoka narzędzi do golenia to maszynki jednorazowe, maszynki z ostrzami Gillette® Mach3® oraz Gillette® Fusion™. Oczywiście mamy pełny asortyment maszynek z ostrzami  firmy Gillette®, praktycznie przy każdej serii produktów klient może wybrać sobie odpowiedni dla siebie model.

 

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością pomożemy Państwu dobrać odpowiedni produkt dla siebie lub na prezent.