• legend
  • legend
  • legend
  • legend
legend

MÜHLE EDITION Nr 4 - 493ED MEISSEN

Indeks: 493ED MEISSEN
Ostatnie sztuki w magazynie
2 495,01 zł
Brutto (zawiera podatek VAT)

Mühle Seria EDITION porcelana miśnieńska

Włosie typu Silver Tip Badger

Rękojeść wykonana z porcelany miśnieńskiej

Pędzel do golenia seria MÜHLE EDITION Nr 4 model 493 ED MEISSEN - porcelana miśnieńska

Zaprojektowana dla najbardziej wymagającego konesera - ergonomia i wyjątkowe materiały -  tak można scharakteryzować serię MÜHLE EDITION. Są to produkty luksusowe o najwyższym standardzie wykonania.  Seria Edition nr 1, 2, 3 i 4  jest ukoronowaniem całego dorobku goleniowego niemieckiego producenta - Mühle. Wyraziste kształty produktów połączone z purystyczną zasadą projektowania - to definicja serii Edition. Seria Edition to najwyższej jakości włókno węglowe, chińska laka, czarny dąb w połączeniu ze srebrem, porcelana miśnieńska oraz ręczne wykonanie doprecyzowane pod każdym względem. 

Jak powstaje porcelana miśnieńska?

Materiał na porcelanę wyrabia się z glinki kaolinowej, skalenia i kwarcu. Z takiego „ciasta” formuje się naczynia i figurki, które po wysuszeniu trafiają do pierwszego wypalania w 950 stopniach, nazywanego wyżarzaniem. Po wypaleniu porcelana jest ręcznie dekorowana, malowana farbami podszkliwnymi i pokrywana szkliwem. To właśnie na tym etapie powstaje wzór cebulowy, z między innymi którego słynie porcelana z Miśni. Wodnista farba wsiąka w porcelanę natychmiast – nie ma ani ułamka sekundy na korektę. Także teraz pojedyncze elementy figurek czy naczyń są łączone w całość. Muszą zostać idealnie dopasowane, w przeciwnym razie na porcelanie będą powstawać rysy i pęknięcia. Tak przygotowana porcelana trafia do drugiego, tzw. ostrego wypalania w 1400 stopniach, na co najmniej 36 godzin. Dzięki glince kaolinowej w takiej temperaturze zachowuje się forma porcelany. Po ostrym wypalaniu porcelana zmniejsza się nawet do 30% i nabiera właściwego białego koloru, czarna farba zmienia się w błękit kobaltowy, a figurka czy też naczynie trafia do dekoracji farbami naszkliwnymi i pozłacania elementów. Kolejnym etapem jest trzecie wypalanie w temperaturze 900 stopni. Na koniec porcelanę poleruje się agatem. Widząc, ile trwa i jak wiele niemalże zegarmistrzowskiej precyzji wymaga cały proces produkcyjny miśnieńskiej porcelany, zrozumiałym jest dlaczego te porcelanowe cuda potrafią osiągać zawrotne ceny.

Włosie z borsuka Silver Tip – to włosie najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowane. Wybierane z określonych partii ciała. Włosie Silver Tip jest odpowiednio długie, dzięki czemu nie trzeba go przycinać, a przy tym, idealnie miękkie. Ma jasno złocistą barwę i charakterystyczny ciemny pasek na środku. Proces jego pozyskiwania jest bardzo trudny, co wpływa na wysoką cenę pędzli z tym rodzajem włosia. Pędzel do golenia z włosiem borsuka Silver Tip jest produkowany ręcznie.
Zastosowanie chromowanej główki dodaje pięknego blasku - całość wygląda niezwykle elegancko.

Rozmiar główki L - 23 mm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.