W celu zapewniania optymalnej funkcjonalności serwisu korzystamy z plików cookies! Dowiedz się więcej lub zamknij tą wiadomość.

×

Starmann

Szczotki z naturalnym włosiem

Szczotki z naturalnym włosiem

Wejdź do sklepu

Akcesoria i przybory do golenia

Akcesoria i przybory do golenia

Wejdź do sklepu

Kultura golenia

Odświeżający rytuał "golenie na mokro"

Szanowni Państwo,

Oferowane przez firmę STARMANN produkty są synonimem kultywowania doświadczenia golenia, transformacji obowiązku w przyjemność, oraz pośpiechu w relaks.

Wysokiej jakości składniki: pędzel zrobiony z włosia borsuka lub syntetycznych włókien, pachnące mydło do golenia i ostra maszynka (brzytwa) sprawią, że Twoja skóra będzie gładka i zdrowa, a najlepszej jakości porcelana, będzie przywilejem, którego możesz doświadczać każdego dnia.

 

Jak dobrze się golić?

  1. Nawilż obszar golenia - twarz oraz szyję - ciepłą lub gorącą wodą. Zrób pianę z mydła do golenia lub kremu. Za pomocą pędzla nanieś ją delikatnymi ruchami i poczekaj minutę lub dwie, aby zarost zmiękł;
  2. Bez zbyt mocnego przyciskania gól zarost przy użyciu ostrego ostrza maszynki lub brzytwy. Pamiętaj, by wykonywać wolne i precyzyjne ruchy. Pierwsze z przejść maszynką prowadź z włosem, drugie – w poprzek włosa, a trzecie (jeśli będzie jeszcze taka potrzeba) pod włos. Przy goleniu pod włos, należy działać bardzo ostrożnie, co pozwala uniknąć zacięć i podrażnień. Gól się w miarę krótkimi ruchami. Kąt przyłożenia maszynki to ok. 30-45 stopni, ale sam wyczujesz to miejsce, gdzie ostrze już goli. Trzymamy maszynkę/ brzytwę lekko – jest ciężka więc potrafi golić własnym ciężarem. Przez każde miejsce przechodzimy tylko raz. Nie gól miejsc bez piany, nie naciągamy skóry – robimy to tylko tam, gdzie powierzchnia jest zbyt nierówna. Przemyj skórę świeżą wodą; po goleniu zastosuj balsam lub płyn po goleniu;
  3. Po skończonym goleniu przemyj pędzel czystą wodą, potrząśnij nim wykonując delikatne ruchy nadgarstkiem i odwieś włosiem do dołu, aby wysechł. Do tego przyda Ci się idealnie kompletny zestaw do golenia ze stojakiem, który możesz nabyć na naszej stronie.

 

„O goleniu”

Brzytwy:

Golenie na mokro ma długą historię, zaczęło się od brzytwy fryzjerskiej, która obecnie powoli wraca do łask. Coraz więcej młodych mężczyzn idzie w ślady ojców, dziadków czy pradziadków. Coraz więcej facetów pyta, zbiera informacje o goleniu brzytwą i nie ma nic w tym dziwnego, gdyż jest to rytuał piękny a zarazem jakość i efektywność golenia jest najwyższa. Żadne inne narzędzie nie ogoli tak dokładnie i nie zostawi tak gładkiej skóry jak solidna i ostra brzytwa. Przy okazji jest to najtańszy sposób golenia, odpowiednio użytkowana i przechowywana brzytwa będzie służyć przez całe życie a potem i potomkowie mogą mieć z niej użytek jako narzędzie lub pamiątkę. Właśnie zauważam duży odsetek klientów, którzy przychodzą do nas po brzytwę bo znaleźli starą, którą niegdyś używał dziadek i chcą się golić tak jak on. Bardzo zachęcam do spróbowania golenia się brzytwą, gdyż taki ok 15 minutowy rytuał skutecznie wprawi każdego w świetny nastrój na cały dzień.

Maszynki do golenia

Chronologicznie kolejnym narzędziem do golenia była i jest nadal maszynka do golenia na żyletki. Wynalazek ten skutecznie eliminował brzytwę fryzjerską gdyż szybkość golenia, bezpieczeństwo oraz brak specjalnej umiejętności podczas posługiwania się tym narzędziem niewątpliwie w dobie coraz to szybszego trybu życia zyskiwały na wartości. Precyzyjnie wykonane maszynki oraz doskonałe żyletki są bardzo trafnym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w sztuce golenia facetów. Występują z otwartym, tym do długiego zarostu choć mniej bezpiecznym grzebieniem jak i zamkniętym, przeznaczonym do codziennego golenia, bardzo bezpiecznym grzebieniem. Maszynki z zamkniętym grzebieniem z zarostem kilkudniowym też sobie z powodzeniem poradzą. Wcześniejsze lata w Polsce nie były sprzyjające takim produktom, jakość produktów zniechęcała do używania tego narzędzia ze względu na jakość wykonania a tym samym na jakość golenia. Obecnie mamy w ofercie najwyższej jakości maszynki w dobrych cenach. Maszynka, która może służyć dożywotnio kosztuje 129 PLN a przyzwoite żyletki są już w cenie 0,30 PLN za sztukę. Najlepszej jakości żyletki Merkur kosztują 2,19 PLN/szt także nawet w przypadku tych najdroższych golenie maszynką jest niedrogie. Tym samym maszynka na żyletki zdobywa coraz większe rzesze zwolenników, jest bezpieczna, efektywna i tania w użytkowaniu.

Zestawy z podziałem na ostrza

Kolejna epoka narzędzi do golenia to maszynki jednorazowe, maszynki z ostrzami Gillette® Mach3® oraz Gillette® Fusion™. Oczywiście mamy pełny asortyment maszynek z ostrzami  firmy Gillette®, praktycznie przy każdej serii produktów klient może wybrać sobie odpowiedni dla siebie model.

Zapraszam do kontaktu, z przyjemnością pomożemy Państwu dobrać odpowiedni produkt dla siebie lub na prezent.

Marcin Staroń

Maszynka MÜHLE R89 na żyletki - zamknięty grzebień

Maszynka MÜHLE R41 na żyletki - otwarty grzebień

Thiers Issard

Golenie brzytwą

Ostrzenie brzytwy na pasie skórzanym